5 dôvodov, prečo by ste mali používať responzívny webový dizajn

Čoraz viac ľudí používa mobilné zariadenia pre prístup na internet. Väčšina webových stránok je však prispôsobená len veľkým displejom a na menších zariadeniach sa stráca ich prehľadnosť a vznikajú chyby v zobrazení a funkcionalite. Responzívny webový dizajn je jedným z najnovších trendov štýlovania webových stránok. Umožňuje zobrazovať webovú stránku správne bez ohľadu na to, či ste na PC, tablete alebo mobile. Využíva vlastnosti Media Queries zahrnuté v špecifikácii CSS3, jazyka pre popis spôsobu zobrazenia webových stránok. Prečítajte si 5 dôvodov, prečo by ste mali mať webovú stránku s responzívnym dizajnom.

1. Responzívny dizajn má krajšie užívateľské rozhranie

Estetická a funkčná webová stránka, nech ste na akomkoľvek zariadení, je podmienkou pre udržanie návštevníkov a následný predaj tovaru alebo služieb. Návštevníci taktiež ocenia webové stránky prispôsobené dotykovým displejom. Responzívny dizajn spĺňa všetky tieto podmienky.

2. Responzívny dizajn vám ušetrí čas

Ak vaša webová stránka nemá responzívny dizajn, musíte mať viac jej verzií. Bežný spôsob, ako prispôsobiť webovú stránku mobilom a tabletom, je vytvoriť tzv. mobilnú verziu. Správa takejto webovej stránky je však časovo náročná, pretože ak na nej niečo chcete zmeniť, musíte to urobiť pre všetky verzie. S responzívnym dizajnom to stačí urobiť len raz.

3. Responzívny dizajn zjednodušuje sledovanie návštevníkov

Sledovanie potenciálnych klientov je jedna z kľúčových činností pre úspešný biznis. To platí aj pre vašu webovú stránku. V prípade, že používate viac verzií, vaši návštevníci sa rozdeľujú na viac skupín a je oveľa ťažšie sledovať štatistiky návštev a kliknutí. Webová stránka s responzívnym dizajnom vás zbaví tohto problému a štatistiky budú prehľadné.

4. Responzívny dizajn pomáha zvýšiť SEO

Vyhľadávače, ako je Google, penalizujú webové stránky s identickým obsahom, napríklad mobilnú a nemobilnú verziu jednej webovej stránky. Posúvajú ich hlbšie vo vyhľadávaní a užívatelia ich nenájdu tak ľahko. Používanie responzívneho dizajnu vám pomôže zlepšiť optimalizáciu pre vyhľadávače – SEO a vaša webová stránka sa objaví medzi prvými stranami výsledkov vyhľadávania.

5. Responzívny dizajn je lacnejší

Komplikovaný respoznívny dizajn môže na prvý pohľad byť drahý, ale potom už nemusíte nikomu platiť za správu viacerých verzií webovej stránky. Keď už raz máte responzívny dizajn, stačí spravovať už len jednu webovú stránku, čo je z dlhodobého hľadiska výhodnejšie a ušetríte veľa peňazí.

Späť...