Cesta, ktorá nás priviedla až k vám

Naša spoločnosť skrýva mnoho tajomstiev, či už z histórie alebo zo súčasnosti a aj z plánov do budúcnosti. Niektoré z nich už poznáte, niektoré vám radi odhalíme a niektoré si zatiaľ necháme pre seba, aby ste sa vždy mali na čo tešiť. Jedným z nich je príbeh o histórii spoločnosti. Prečítajte si, ako sa z malých detí stali veľké deti.

Začneme dávnou minulosťou, kedy sme ešte ani poriadne nevedeli, čo budeme v živote robiť. Niekoľko bláznivých detí, sotva na strednej škole, chcelo urobiť dieru do sveta. Nevedeli sme ako, ani čím začať, ale mali sme veľké odhodlanie. Veľmi nás zaujímal počítačový svet a hlavne hry, tak sme sa rozhodli, že vymyslíme svoju vlastnú. Našli sme začínajúcich programátorov, grafikov a zvukárov a začali sme tvrdo makať na svojom diele. Tak vznikol "Illusion Team".

Onedlho sme narazili na veľký problém. Členovia nášho tímu sa začali meniť, niektorí odišli, iní prišli a práca nešla podľa našich predstáv. Po nejakej dobe nastal čas na zmenu. Museli sme sa rozhodnúť, čo ďalej a aj keď rozhodnutie nebolo ľahké, nenechalo na seba dlho čakať. Objavili sme dovtedy neprebádané možnosti internetu. Nadšenie znova stúplo a mali sme pred sebou ďalšiu výzvu. Vymysleli sme meno pre nový tím a vtedy vznikol dodnes používaný názov "Mastery".

Mali sme za sebou pár neúspechov, ale neodradilo nás to. Presne sme vedeli, čo nás baví a v čom sa chceme zdokonaľovať. Začali sme programovať webové stránky a vyvýjať redakčný systém na ich správu, ktorý neskôr dostal meno "Sencillo". Výsledky náročnej práce boli úžasné, po pár rokoch k nám zavítal veľký úspech v podobe prvých záujemcov o naše webové služby.

Už sme neboli len tá banda s veľkým snom, boli sme banda so splneným snom. A mali sme ďalší, tentokrát ešte väčší. Našim vzorom sa stali úspešní a šťastní ľudia a chceli sme byť ako oni. Hľadali sme preto všetko možné aj nemožné, čo by nám k splneniu našich cieľov pomohlo. A aj sme našli.

Veľmi dobre sme poznali silu kolektívu, že človek potrebuje okolo seba druhých, ktorí ho podporia v jeho snahe niečo dokázať. Potrebovali sme sa viac zjednotiť a založili sme spoločnosť "Mastery s.r.o.", ktorú poznáte zo súčasnosti. Boli sme zase o niečo bližšie k vytúženému cieľu. Od tých malých vizionárov z minulosti sa dnes veľmi nelíšime. Stále sa hráme so svetom a tešíme sa na každú príležitosť byť bližšie k vám. Práve vy ste našou najväčšou motiváciou.

Skutočne úspešným sa môžete stať iba v tom, čo milujete. Nech peniaze nie sú vašim cieľom. Namiesto toho zistite, čo robíte najradšej a robte to tak skvele, že z vás ľudia nespustia oči.

Maya Angelou

Späť...